Haber

Karşıyaka’nın En Güzel Balkonları ve Bahçeleri Seçildi

Karşıyaka Belediyesi tarafından yeşil dokunun kent yaşamındaki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’nın bu yıl 20.’si düzenleniyor.

En güzel balkon, en keyifli apartman bahçesi ve en keyifli müstakil konut bahçesi olmak üzere 3 kategoride yapılacak ödüllü yarış için 28 Nisan 2023 tarihine kadar 444 1 575 numaralı sınır aranarak başvuru yapılabilecek. Heyet tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; Balkon ve bahçelerde kullanılan çiçeklerin çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzeme kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyaları gibi kriterlere bakılarak puanlama yapılacak ve her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek. azimli. Ödül töreni 6 Mayıs’ta Tay Park’ta yapılacak.

MIS’TE FESTİVAL

Kentin bir diğer önemli ve renkli düzenlemesi olan Çiçek Festivali ise 28-30 Nisan tarihlerinde Bostanlı Pazar Yeri’nde gerçekleştirilecek. Festivalde çiçek çeşitleri, bahçe bitkileri, meyve ve ağaç fidanları üreticiden aracısız olarak tüketiciye sunulurken, saksı, ilaç, toprak, gübre gibi eserlerin de satışı yapılacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “İki güzel organizasyonla şehrimize renk ve coşku kazandıracağız. Balkonunu ve bahçesini güzelleştirerek Karşıyaka’ya güzellik katan vatandaşlarımızı En Güzel Balkon Bahçesi Yarışması ile ödüllendirirken, Çiçek Festivali ile yeşil ve doğa sevgimizi paylaşacağız. Herkesi etkinliklerimize bekliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gaziemir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu