Haber

Bakan Güler, Sırbistan Savunma Bakanı Vuceviç’le görüştü

Azerbaycan programının ardından Sırbistan’a giden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Milos Vuceviç ile görüştü. Sırbistan Savunma Bakanlığı’na gelişinde askeri törenle karşılanan Bakan Güler, Vucevich ile baş başa görüştü. Bakanlar daha sonra heyetler arası toplantıya başkanlık etti.

Heyetler arası görüşmenin ardından açıklama yapan Bakan Güler, toplantıya ilişkin şunları söyledi:

“Sırbistan’da bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve sevgilerini iletiyorum. Bana ve Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterilen misafirperverlikten dolayı Sırbistan Savunma Bakanı Sayın Vucevich’e teşekkür ediyorum. Heyetle ziyaretimiz sırasında mevkidaşım Sayın Vuceviç ile az önce görüştüm, olumlu ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik.

Röportajlarda; Sırbistan ile tarihi, kültürel ve insani bağlarımız güçlü ve yeterli düzeyde ilgimiz var, Balkanlar’ın barışını, istikrarını, toprak bütünlüğünü ve uluslararası kuruluşlara katılımını ve Sırbistan’ın Avrupa Birliği’ne katılma hedefini destekliyoruz, Avrupa Birliği’ne önem veriyoruz. Atlantik entegrasyonunu, bölgede kalıcı barışı destekliyoruz. istikrarı sağlamanın tek yolunun diyalog olduğunu, Türkiye olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğimizi, KFOR Komutanlığını devralan ülkemizin tarafsız bir şekilde istikrar, emniyet ve güvenliğe öncelik vermeye devam edeceğimizi, Savunma sanayii dahil işbirliklerini geliştirmeye hazır olduğumuzu, FETÖ ile mücadelemizde ülkemize verdikleri destekten gurur duyduğumuzu ifade ediyoruz. Memnuniyet sözü verdik.

Bu duygu ve düşüncelerle, mevkidaşım Sayın Vucevich’e beni ağırladığı için bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum. “En kısa zamanda kendisini Türkiye’ye davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu