Ekonomi

SAHA MBA 5. dönem kayıtları başladı

Savunma sanayinin liderlik okulu SAHA MBA’in 5. dönem kayıtları başladı. SAHA MBA Programı’na sektör yöneticileri ve yönetici adaylarının yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, “SAHA MBA ile 5 yıl içinde dünyadaki 10 MBA’den biri olmayı ve yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz. geleceğin yöneticilerini yetiştirerek ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesine katkı sağlamak.” .

SAHA MBA programı, işletme yönetimi konusunda derinlemesine bilgi edinmek isteyen profesyoneller için özel olarak tasarlanmış bir eğitim programı olarak tanımlanır. Türkiye’nin en prestijli, odaklı ve iddialı MBA programı SAHA MBA, lider yöneticiler yetiştirmeyi hedefliyor. Program, kurumsal ve aile şirketlerinin sorunlarına cevap veren bir yaklaşımla öğrencilere öğrendiklerini kurumlarında uygulama fırsatı sunuyor. Her yıl katma değeri artan program 5. dönemi için kayıtlara başlamıştır. Şube liderleri ve üst düzey bürokratların kişisel eğitmen olarak yer aldığı Türkiye’nin en prestijli, odaklı ve tartışmacı MBA programı, mümkün olduğunca çok sayıda yerli üreticiye eğitim vermenin getirdiği maliyeti sunarak lider yöneticiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Hem kurumsal hem de aile şirketlerinin sorunlarına cevap veren program ile katılımcılar öğrendiklerini kurumlarında uygulayabiliyor. Yarattığı katma maliyeti her geçen yıl artıran program 5. dönem kayıtlarına başlamıştır.

2023 -2024 döneminde SAHA MBA programında; 4 temada 52 eğitim başlığı ve iş yönetimi simülasyonu, profesyonel mentorluk ve etkinlik modülleri şeklinde ek dersler, sektör liderleri ve bürokratlarla deneyim paylaşım oturumları ile toplam 404 saat eğitim verilecek. 2019 yılında uygulanan SAHA MBA Programı’nın İstanbul, Ankara ve Gaziantep olmak üzere 3 merkezde düzenlenen eğitim programında, 2019 yılından bu yana 85 farklı şirketten 200 yönetici, yönetici adayı ve şirket sahibi eğitim aldı. SAHA MBA katılımcılarının dağılımı yüzde 40 genel müdür, yüzde 25 üst düzey yönetici adayı, yüzde 25 mühendis yönetici adayı ve yüzde 10 danışman, mali müşavir gibi yönetsel becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılardan oluşuyor.

5. dönem İstanbul ve Ankara’da 30’ar kişilik kontenjanla açılacak. Adayların ön kayıtları tamamlandıktan sonra programa uygun adaylar özgeçmişleri puanlanarak seçilecektir.

5. MBA Eylül 2023’te başlayacak

SAHA MBA 2023- Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Savunma Sanayii Lider Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır, ASELSAN Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. , Türk Uzay Ajansı S. Hüseyin Yıldırım gibi.

Program finans, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, stratejik yönetim ve operasyonel yönetim üzerine bahisler içerir. Ayrıca liderlik ve bağlantı kurma becerileri, yenilikçilik ve girişimcilik konularında eğitimler verilmektedir. SAHA MBA programı, dünyanın en tanınmış MBA programlarının müfredatlarına dayanmaktadır. Program, TÜBİTAK TÜSİDE’nin iş dünyasıyla temas halinde olan en iyi yerli ve yabancı akademisyenleri, profesyonel eğitmenleri ve uzman kadrosu tarafından yürütülmektedir. Sektör liderleri ve üst düzey bürokratlar da eğitmen olarak yer almaktadır.

“Dünyadaki 10 MBA’den biri olmayı hedefliyoruz”

SAHA MBA Programı’na sektör yöneticileri ve yönetici adaylarının yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, “Türkiye’nin üst düzey yöneticileri, dünyanın ve Türkiye’nin prestijli üniversitelerinden öğretim üyeleri ve Müfredatımızla bir ilke imza atıyoruz. Katılımcılara uluslararası bir bakış açısıyla rekabet etme yeteneği kazandıran programımızı 2022-2023 yılında İstanbul’da Bilim Üsküdar ve Ankara’da Teknopark Ankara olmak üzere 2 merkezde gerçekleştirdik ve Harvard, Oxford, Stanford ve London Business School’un da aralarında bulunduğu 15 üniversitenin MBA programlarını inceleyerek hazırladığımız SAHA MBA ile 5 yılda dünyadaki 10 MBA’den biri olmayı ve geleceğin yöneticilerini yetiştirerek ülkemizin Milli Teknoloji Atılımına katkımızı sürdürmektir.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu