Haber

Burdur’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Burdur’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki merasimde, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda devam kutlama programında konuşan Burdur Valisi Ali Arslantaş, insanlıktan bigane eli kanlı teröristlerin kalleş hücumuyla hayatını kaybeden Ayşenur Alkan öğretmene ve 5 yaşında toprağa düşen Hasan Karataş’a Allah’tan rahmet diledi.

İnsanın kemal noktasına ulaşmasının odağında, medeniyetin ve kültürün mimarı öğretmenlerin yer aldığını vurgulan Arslantaş, “Düşmanın bile arlısı makbuldür. Bugüne kadar er meydanında er gibi çarpışmaya yüreği yetmeyen, mertlik gününde cenk vaktinde kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırarak inlerinde bekleyen soysuzların menfur saldırısında şehadet makamına erişen canlarımızın kanını hiçbir vakit yerde koymadık. Ant olsun bundan sonra da koymayacağız.” sözlerini kullandı.

Adaylığı öğretmenlerin yemin ettiği programda, müzik kısmı öğretmenlerinden oluşan koro da müzik dinletisi sundu.

Programa, Burdur Belediye Lideri Ali Orkun Ercengiz, Vilayet Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Mustafa Güder, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu